FOOD4THOUGHT Ghid de instruire pentru abilitarea tinerilor din mediul urban

FOOD-4-THOUGHT Ghid de instruire pentru abilitarea tinerilor din mediul urban

Unul dintre cele mai recente rezultate ale proiectului FOOD-4-THOUGHT, coordonat de Asociația GEO CLUB, este un ghid de instruire foarte complex dedicat tinerilor din mediul urban. Pachetul cuprinde peste 100 de pagini de informații valoroase despre agricultura urbană, cu activități interactive și exerciții distractive care te vor ajuta să înveți mai ușor! Fiecare subiect are o prezentare PowerPoint, informații foarte utile pentru persoanele care ar dori să se apuce de grădinărit, chiar și ca hobby!

Puteți consulta ghidul mai jos și chiar descărca gratuit! Lasă-ne un comentariu dacă l-ai citit și ce părere ai despre materiale!

Proiectul Food-4-Thought este cofinanțat de Uniunea Europeană, prin granturi Erasmus+. Este un parteneriat strategic KA2 între organizații din România, Bulgaria, Cipru, Croația, Italia și Portugalia.

Mai jos puteți descărca prezentările PowerPoint aferente fiecărui topic din ghid:

1920 1080 DoGreatThings